Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) indir,download,yükle - Internet - Linux Programları
programkolik.net - Dosya ve Program Arşivi 13 Ana 354 Alt kategoride Toplam: 10.704  Dosya/Program bulunmaktadır.


İnternette Ara

Dost Siteler
İstatistikler
Ana Kategori

13

Alt Kategori

 354

Toplam Dosya

 10.704

Ana Sayfa » Linux » Internet » Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için)
   Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için)
  Boyutu : 8.99 Mb
  Kullanım Süresi :
  Dili : Türkçe
  Platform : Linux X11
  Üretici Firma : Mozilla
  Ekleme Tarihi : 29-10-2007

[PROGRAMI / DOSYAYI YÜKLE]


Tanıtım:
Mozilla Firefox, Internet Explorer`ın en büyük rakiplerinden olan bir internet tarayıcısıdır. Hızı, sürekli yenilenmesi, güvenliği ve diğer birçok gelişmiş özelliği nedeniyle her geçen gün kullanıcı sayısını artırıyor.

Mozilla Firefox Yazılımının Genel Özellikleri
Gelişmiş Sekmeli Tarama
Firefox 2 yeni pencereleri öntanımlı olarak sekmelerde açar. Böylece ekranınız daha derli toplu olur. Bir sekmeyi kazayla kapatırsanız Geçmiş menüsüne giderek kapattığınız sekmeyi "Yeni kapatılan sekmeler" alt menüsünden yeniden açabilirsiniz. Çok fazla sekme açtığınızda, tüm bunların tek bir pencereye rahatça sığmasını sağlamak amacıyla, sekme çubuğunun her iki ucunda kaydırma çubukları belirir.

Oturum Kurtarma
Web`de bir işle uğraşırken bulunduğunuz yeri kaybetmek acı vericidir. Firefox baştan başlatılmak zorundaysa ya da kapanırsa, onu yeniden açtığınızda kaldığınız yere geri dönersiniz. Bakmakta olduğunuz sekmeler ve pencereler; hatta formlarda yazmakta olduğunuz şeyler; devam etmekte olan indirme işlemleri; tüm bunları Firefox yeniden açıldığında bıraktığınız gibi bulacaksınız.

Yazım Denetimi
Bazen aceleniz etmeniz gerekir ve bir kelimede önce hangi harfin yazılacağı konusunda tereddüt yaşarsınız. Firefox 2`de bulunan yazım denetimi özelliği sayesinde bu tür hatalar yapmaktan kurtulursunuz.

Arama Tavsiyeleri
Firefox 2`deki bazı arama motorları aklınızdan geçenleri okuyarak tam olarak ne aradığınızı size tavsiye edebilir. Arama çubuğunda yazmaya başladığınızda tavsiye listesini içeren bir açılır menü belirecektir. (Bu işlem Google, Yahoo! ve Answers.com arama motorlarında geçerlidir.)

Canlı Başlıklar ve Canlı Sık Kullanılanlar
Firefox 2`deki canlı başlık ve canlı sık kullanılanlar (yer imi olarak adlandırılmış) özelliği sayesinde, sürekli takip ettiğiniz sayfalardaki önemli bilgileri düzenli olarak güncellenen bir özet şeklinde canlı başlıklarda ve canlı sık kullanılanlar bölümlerinde görebilirsiniz.

Bütünleşik Arama
Firefox aradığınız şeyi bulmanıza yardım eder. Google, Yahoo!, Amazon, eBay, Answers.com ve Creative Commons arama motorları arama çubuğunda yüklü olarak gelir. Beğendiğiniz bir sitenin arama motorunu da bu listeye ekleyebilirsiniz.

Açılır Pencere Engelleyici
Firefox istenmeden açılan ve sizi canınızdan bezdiren pencereleri engelleyerek gezdiğiniz sayfalarda kontrolü size verir.

Düzgün Arayüz
Firefox 2`nin arayüzü tarama deneyiminizde herhangi bir değişikliğe yol açmadan kullanılabilirliği arttırmak üzere yeniden tasarlandı.

Erişilebilirlik
Firefox herkes için daha iyi bir tarama deneyimi sunuyor. Buna görme noksanlığı olanlar da dahil. Firefox, DHTML erişilebilirliği sunar. Geliştiriciler hareket engeli bulunanların daha az iş yapmalarını sağlamak için, bir belgede gezmek için gerekli sekme açma ve kapatma sayısını azaltacak sayfalar hazırlayabilirler. Ayrıca Firefox, Microsoft`un Windows için sunulan erişilebilirlik API`si olan Microsoft Active Accessibility desteğini de içerir. Bu destek sayesinde Firefox ile GW Micro`s Window-Eyes ve Freedom Scientific`s JAWS ekran okuyucuları bir arada çalışabilir.

Yemlemeden Koruma
Kişisel bilgilerinizi korumanıza yardım ederek sizi kimlik hırsızlığından kurtaran yemleme koruma (anti-phishing) sistemi, Firefox`un güvenliğini yeni bir düzeye taşıyor. Sahtekârlık şüphesi taşıyan bir siteyle ("yemleme sitesi" olarak bilinir) karşılaştığınızda Firefox sizi uyararak gerçekten aramakta olduğunuz asıl siteyi bulmanız için sizi arama sayfasına götürmeyi teklif edecektir.

Açık Kaynak Daha Güvenli
Firefox`un kalbinde, tüm Dünya`ya yayılmış binlerce tutkulu ve deneyimli geliştirici ve güvenlik uzmanı tarafından yürütülen, açık kaynaklı bir geliştirme süreci yatar. Bu da ürünün daha güvenli, hatasız ve güncel olmasını sağlar.

Otomatik Güncelleme
Firefox`un güncelleme sistemi her zaman en son sürümü kullanıp kullanmadığınıza bakar ve yüklenebilecek bir güvenlik güncellemesi varsa sizi haberdar eder ve güncellemeleri indirip kurmanıza yardım eder.

Casus Yazılımdan Koruma
Siz açıkça onaylamadıkça, Firefox hiçbir siteye, bilgisayarınıza dosya indirme, kurma ve program çalıştırma izni vermez.

Özel Veri Temizliği
Firefox size tarama bilgilerini (geçmiş sayfalar, formlara girilen veriler vs.) temizleme olanağı sunar. Evinizde de kullanıyor olsanız, kütüphanede de kullanıyor olsanız, Firefox`taki özel verilerinizi temizlediğinizde bu bilgilerin tamamen yok olduğundan emin olabilirsiniz.

Tarayıcınızı Kendinize Uydurun
Firefox`u zenginleştirmek için addons.mozilla.com sitesindeki binlerce yararlı eklentiden istediklerinizi seçebilirsiniz. Bu, Firefox`u kendi tarayıcınız hâline getirmenin en kolay yolu. Tarayıcınızın görünümünü düğmelerden renklere ve yazıtiplerine kadar her şeyi değiştirebilirsiniz. Ayrıca Tema desteği sayesinde de beğendiğiniz arayüzleri kullanabilirsiniz.

Arama Motoru Yöneticisi
Artık arama çubuğuna çabucak yeni bir motor ekleyebilir, istediğinizi çıkarabilir ya da bunları dilediğiniz şekilde sıralayabilirsiniz. Ayrıca Firefox 2 kurulabilecek bir arama motoru olan siteleri algılar ve açılır menüdeki tek bir tıklamanızla sizin için bu arama motorunu kurar.

Mozilla Firefox`un 3.0 Alpha 1 sürümü için buraya tıklayın. (Türkçe)

Anahtarlar:Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) indir,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) download,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) indir,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) çek,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için),Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) mp3,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) şarkı sözü,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) film indir,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) film,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) açıklama,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) bul,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) video,Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için) bedava
 
Bu Program Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?
 
- 06.09.2022 - 01:57 - 194.60.87.37
I have been browsing online greater than three hours nowadays,
yet I never discovered any fascinating article like yours.

It is lovely value sufficient for me. In my opinion, if all
web owners and bloggers made good content as you did, the net will be much more helpful than ever before.
İsminiz
E-Mailiniz
Yorumunuz
 
.
Mozilla Firefox (Türkçe - Linux için)
SEÇMECE PROGRAMLAR
Thunderbird
Pidgin (Pardus)
Skype (Linux)
Getleft (Linux)
Auspice
kAntiSpam
Mozilla Thunderbird (Linu
PTlink Services
BitTorrent (Linux)
Mozilla Thunderbird (Türk
 

   

Copyright © 2007 Tüm Hakları Saklıdır